ua ru
Головна Новини Скільки потрібно піску та цементу для стяжки підлоги?

Скільки потрібно піску та цементу для стяжки підлоги?

Якщо ви хочете зробити стяжку і вам знадобиться цемент та пісок у Кременчуці, звертайтеся до нашої компанії «Центр – Цемент», ми вже багато років реалізуємо ці будівельні матеріали.

Заливання підлоги здійснюється за допомогою спеціального розчину, але робити його “на око” не бажано, краще скористатися спеціальними пропорціями.

Основні норми

Для замісу підійде дриль зі спеціальною насадкою або бетонозмішувачем. Вручну це зробити досить проблематично та складно. Стандартно береться 2 частини піску і 1 частина цементного клінкеру (рекомендується вибирати М400 через хороші характеристики міцності). Інгредієнти змішуються у сухому вигляді. Потім необхідно додати воду (1 – 2 частини) та заважати до отримання однорідної маси. За консистенцією вона має нагадувати густу сметану. Рідина додається ситуаційно. Точно розрахувати кількість води, що додається неможливо, адже даний критерій залежить від мікроклімату приміщення, де ведуться будівельні роботи. Маса виливається на підлогу, розрівнюється і залишається “сушитися”. Влітку бетон періодично поливають водою для швидшого затвердіння.

Вимоги

Вимоги до міцності на стиск залежно від виду стяжки (виражено в МПа): • Вирівнювання поверхонь та укриття трубопроводів – 15. • Під наливну полімерну підлогу – 20. • Поверх теплоізоляції-20. Щоб дізнатися марку розчину, потрібно значення помножити на 10.

Марка цементу

Пропорції

Марка раствору
600 1:3 300
600 1:4 200
500 1:2 300
500 1:3 200
400 1:1 300
400 1:2 200
400 1:3 150
300 1:1 200
300 1:2 150
300 1:3 100

Вимоги до інгредієнтів

• Для вирівнювання підбирається клінкер не нижче марки М200. Від неї залежить міцність на стиск. Що марка, то краще.

• Як для мокрого, так і для сухого вирівнювання оптимальним варіантом стане кар’єрний, річковий і кварцовий пісок. Кар’єрний відмінно «зчіпляється», але найчастіше є причиною усадки. Кварцовий відрізняється більшою міцністю та дорожчою вартістю. Важливо, щоб він не містив сторонніх включень на кшталт дрібного сміття або гальок. Для додаткової очистки його потрібно просіяти.

• Вода не обов’язково повинна бути чистою. Перевіряти на хімічний склад та придатність потрібно лише технічну.

На якість захисно-вирівнюючого шару впливає пропорційність і послідовність з’єднання інгредієнтів. Також велику роль грає однорідність та консистенція готової маси. Вона обов’язково робиться з урахуванням наявності різних добавок та домішок у цементній суміші. Важливо, щоб клінкер був з нормальним терміном придатності та зберігався в належних умовах за дотримання оптимального рівня вологості. Замовити цемент у Кременчуці високої якості з доставкою навалом або в мішках по 25 кг можна у компанії «Центр – Цемент».

close