ua ru
Головна Новини Що потрібно знати про активність цементу?

Що потрібно знати про активність цементу?

Цемент є одним із найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Але у будівельній галузі велике значення має його якість. Адже саме від цього показника залежать скріплюючі властивості та довговічність моноліту. Якщо ви хочете купити цемент у Кременчуці,  звертайтесь у нашу компанію, яка вже протягом багатьох років є надійним постачальником найнеобхідніших будматеріалів в Полтавській області.

Що таке активність цементу

Під цим позначенням мається на увазі критерій, що характеризує міцність цементної суміші. Цей показник визначається строго в лабораторних умовах у такій послідовності:

  1. Спочатку готується цементний розчин згідно з заданими марками співвідношенням.
  2. Потім отримана маса міститься у спеціальний конус і струшується визначення розпливу. Стандартна норма варіюється від 100 до 115 мм.
  3. Після цього із суміші формуються бруски і поміщаються у спеціальні форми шарами для затвердіння. Перший день брусочки тверднуть у формах із гідравлічним розчином, а наступні 28 днів у холодній воді.
  4. Після закінчення цього терміну шматочки дістаються, просушуються та перевіряються на стиск. З результатів дослідження визначається марка сировини.

Візуально визначити показник не можна. Але за складом визначити зразкову якість будматеріалу цілком реально. Як правило, склад вказується на мішку. Якщо в ньому зазначено наявність алюмінатів, то це вказує на підвищену міцність, а кварц додається для зменшення характеристик міцності. Наявність клінкеру робить суміш високоактивною, а аліт збільшує гідратацію.

При виборі звертайте увагу на помел. Краще віддати перевагу дрібному помелу, така суміш швидше взаємодіє з водою і швидше застигає.

Коефіцієнт може змінюватись в залежності від умов та тривалості зберігання. Основна причина змін – волога та вуглекислота. За неналежних умов зберігання втрата може становити до 15%. Втрата істотно позначиться на кристалізації, тобто збільшиться час схоплювання бетону.

Цікавий факт: чим вищий коефіцієнт початкової активності, тим швидше вона втрачається.

Зараз, на жаль, багато несумлінних компаній – виробників випускають неякісну сировину, тому ми рекомендуєм купувати тільки у перевірених продавців. Наша компанія реалізує цемент, вугілля у Кременчуці та багато інших будматеріалів. Ми гарантуємо повну відповідність продукції із зазначеними характеристиками, пропонуємо доступні ціни та доставку по місту та Полтавській області.

close