ua ru
Головна Новини Процес гідратації цементу

Процес гідратації цементу

При створенні цементної суміші важливо враховувати водо – цементні пропорції. Від них залежить швидкість і якість сполук молекул і мінералів, що входять до складу. Процес з’єднання називається гідратацією. Якщо розглядати його з хімічної точки зору, це кристалізація складових компонентів при взаємодії з водою. При недотриманні пропорцій, цей процес може порушитися, що саме позначиться на рухливості будматеріалу. Тому необхідно купувати сировину лише у перевірених постачальників. Наш інтернет – магазин пропонує купити цемент у Кременчуці за найнижчими цінами. Наша компанія співпрацює тільки з прямими виробниками, тому гарантує високу якість та надійність продукції.

Етапи

Гідратація у народі називається схоплюванням. Але для того, щоб зрозуміти, як вона відбувається, потрібно ознайомитися зі складом цементу. Розрізняють різні види та марки матеріалу, але стандартно в будь-який різновид входять такі 4 основні мінеральні компоненти, як:

  1. Двокальцієвий силікат. Ця речовина набирає чинності лише через 30 діб після затвердіння. До цього моменту він жодним чином не бере участь у процесі. Він потрібний для зміцнення бетонної заливки та функціонує виключно у довгостроковій перспективі.
  2. Трикальцієвий силікат. Бере участь у всіх етапах кристалізації. Він запускає «схоплювання» за допомогою виділення тепла, яке підвищує температуру суміші та стимулює затвердіння.
  3. Трьохкальцієвий алюмінат. Інгредієнт призначений для набору марочної міцності. Як тільки необхідний показник досяг, речовина перестає працювати.
  4. Чотирьохкальцієвий алюмоферит. Необхідний для поліпшення досягнутих параметрів. Він набирає чинності лише в кінці, спрямований на підвищення міцності фортеці.

Схоплювання триває від 45 до 90 хвилин, залежно від виду. Тому варто використовувати бетон саме в цей період.

Кристалізація можлива тільки в тому випадку, якщо співвідношення води та порошку буде правильним, тобто 2:3. Якщо води буде менше, то бетон не затвердіє, усередині нього утворюються капілярні пори, що знижують міцність моноліту.

Затвердіння залежить від температури повітря. При +20 С маса твердне приблизно за 3 години. Якщо ж температура 0 ° С, то маса почне схоплюватися лише через 18 – 20 годин. Цемент у мішках краще піддається твердінню через особливості зберігання. Як правило, упаковка захищає від проникнення вологи та зміни характеристик.

close