ua ru
Головна Новини Вибір цементу для цегляної кладки

Вибір цементу для цегляної кладки

Для цегляної кладки рекомендується вибирати цемент М400 чи М500. Це найкращі і найміцніші марки, але вибираючи потрібно ще орієнтуватися на характеристики, якими володіють склади кладок.

Основні вимоги

Цементна суміш повинна відповідати таким критеріям, як:

  • Пластичність. Необхідна для заповнення всіх порожнин між блоками, як у горизонтальних, так і у вертикальних швах. Якщо викладання газоблоків або цегли виконується в умовах підвищених температур, варто вибирати сировину з підвищеною рухливістю (з пластифікуючими добавками). Використання такої сировини дозволить зменшити витрату на 10 – 15%, полегшить розподіл та змішування необхідних інгредієнтів, допоможе уникнути порожнеч, покращить адгезію та усадку, запобіжить розшаровуванню.
  • Рівень адгезії. Надавайте перевагу матеріалу з високим рівнем адгезії з будматеріалом. Гарне зчеплення забезпечить довговічність.
  • Час схоплювання. Оптимальний період коливається від 1,5 до 2 годин.
  • Міцність після застигання. Важливо, щоб після твердіння бетон не тріскався, не деформував кладку. Якщо це станеться, то цілком імовірно, що вся побудована конструкція може зруйнуватися протягом незначної кількості часу.
  • Водонепроникність. Цей критерій відіграє важливу роль, адже якщо шви пропускатимуть атмосферну вологу, то вона почне проникати всередину фасаду.

Якість можна визначити і за зовнішніми ознаками. Цемент має бути розсипчастим, не простроченим і не відволоженим. Він повинен утримуватись у відповідних умовах (вологість повітря в межах 30 – 45%, температура в приміщенні зберігання – не нижче +5°С).

Вибір залежить від типу споруди. Якщо, наприклад, планується будувати ганок, майданчик під альтанку чи інші будівлі з мінімальним навантаженням, варто застосувати М200. Для приготування розчину потрібно взяти одну частину цементної суміші та 3 частини добре просіяного намивного піску.

Для зведення міжкімнатних стін та перекриттів краще використовувати М300. Він характеризується простотою укладання, високою щільністю, відсутністю виділення тепла та стійкістю до впливу води та сульфатів. Пропорції для замішування – 1:4.

Для основних стін вибирається сировина з підвищеними характеристиками міцності, на зразок М400. Дана марка широко використовується не тільки для роботи з цеглою та газобетоном, але і для виготовлення ЗБВ. Заміс проводиться з розрахунку 1:3.

Якщо планується заливання фундаменту, то варто вибирати М500, який характеризується міцністю на стиск до 50 МПа. Використання передбачає незначну усадку, але цього не варто боятися, подібний процес допомагає знизити ризик виникнення тріщин. Цемент М500 краще застосовувати при будівництві об’єктів, які зазнають підвищених навантажень, в інших випадках цілком можна обійтися М300 і М400.

Маркування мають не тільки цементні суміші, а й бетонні розчини. Для цегляної кладки необхідно віддати перевагу маркам М50, М75, М100 та М150.

close