ua ru
Головна Новини Як вибрати правильний тип цементу для вашого будівельного проекту?

Як вибрати правильний тип цементу для вашого будівельного проекту?

“Та що може трапитися? Цемент весь однаковий — вапняк і глина, яка різниця!”. Такі думки можуть стати найбільшою помилкою у будівництві і призвести до непоправних наслідків. 

Наприклад, якщо купити цемент з низькою маркою для тримальних конструкцій, будівля може зруйнуватися. Це небезпечно у першу чергу для людей, які будуть її експлуатувати. Якщо цемент погано тримає вологу, конструкція протікатиме, а на стінах з’явиться пліснява. Якщо ваша робота потребує багато часу, а ви обрали цемент, який швидко схоплюється, бетон затвердіє раніше, ніж ви його укладете.

Уникнути негараздів під час будівництва допоможуть підказки наших фахівців.

 Визначтеся з характеристиками, необхідними для вашого проєкту.

  • Міцність: для фундаментів та інших несних конструкцій обирайте цемент з високою маркою, а для штукатурки згодиться цемент з меншою маркою.
  • Морозостійкість: для бетону, який буде експлуатуватися в умовах низьких температур, або в умовах, коли чергуються цикли заморожування та відтавання, підберіть цемент з високою морозостійкістю.
  • Водонепроникність: для бетону, який буде контактувати з водою, наприклад, у гідротехнічнихих спорудах, потрібен цемент з високою водонепроникністю.
  • Час затвердіння: цемент буває швидкого, нормального та повільного тверднення. Вибір залежить від ваших потреб та умов роботи. 
  • Умови експлуатації бетону: якщо бетон буде експлуатуватися в агресивних середовищах, потрібен цемент з відповідними добавками, які покращують властивості цементу. До прикладу, пластифікатори, загущувачі, повітровтягувальні добавки тощо. 

Переконайтесь, що виробник виробника цементу має хорошу репутацію серед покупців. Якщо ви не впевнені, який тип цементу вибрати, проконсультуйтеся з інженером-будівельником або з фахівцем “Центр Цемент”. 

Правильно підібраний цемент гарантує міцність і довговічність споруди, економить витрати і убезпечує людей, які використовують будівлю.

close