ua ru
Головна Новини 5 популярних видів добавок до цементу і як вони впливають на бетон

5 популярних видів добавок до цементу і як вони впливають на бетон

Виробники цементу змінюють його властивості за допомогою спеціальних добавок. Фахівці “Центр-Цемент” розповідають про різновиди добавок та їх вплив на бетонні суміші.

5 найбільш популярних добавок

  • Пластифікатори

Речовини, які додають, щоб зробити бетонну суміш пластичнішою, запобігти її розшаруванню, покращити зчеплення з арматурою. З нею зручно працювати, особливо, якщо в будівельній конструкції є багато важкодоступних місць.

  • Суперпластифікатори

Завдяки цим хімічним добавкам пластичність бетону зростає. Вам потрібно буде значно менше води, щоб її змішати. При цьому рухливість суміші не втратиться, вона буде добре заповнювати форми без утворення порожнин. Бетон буде міцним, водонепроникним і не даватиме тріщин.

  • Сповільнювачі та прискорювачі твердіння

Коли вам потрібно далеко і довго транспортувати бетон, або ж у спеку, коли потрібно зменшити швидкість гідратації цементу, використовують сповільнювачі твердіння. І навпаки — за потреби використання будівельної конструкції без зволікань, у суміш додають речовини, які допомагають їй схоплюватися за лічені хвилини. 

  • Модифікатори

Ці добавки впливають на міцність, морозостійкість, гідрофобність, адгезію з арматурою та інші властивості бетону. Модифікатори також регулюють час затвердіння бетону. Вони мають окремі позначки в маркуванні цементу. Наприклад, ШПЦ містить шлак, що покращує морозостійкість, СПЦ — використовується, коли є ризик сульфатного впливу.

  • Повітряно-втягуючі добавки

Поширеною добавкою є нейтралізований вінсол, отриманий з деревної смоли. Добавки цієї групи створюють мікроскопічні повітряні бульбашки. Завдяки ним бетон стає більш однорідним, легким, теплоізоляційним. Однак, якщо концентрація добавок перевищить рекомендовану, міцність бетону навпаки значно зменшиться.

Звертайтесь у “Центр-Цемент”, і ми допоможемо вам підібрати потрібний тип цементу, щоб ваші будівлі були міцними і довговічними.

close