ua ru
Головна Новини Який цемент вибрати для будівництва

Який цемент вибрати для будівництва

Який цемент вибрати для будівництва, щоб не втратити якість і кошти?

Тріщини, деформація, руйнування — неприємності, які можуть виникнути під час ремонту чи будівництва приміщення внаслідок неправильно підібраного цементу. Який же цемент буває і як підібрати саме той, що потрібно? Розповідають спеціалісти “Центр-Цемент”.

За якими характеристиками розрізняють цемент? 

  1. За складом
  • Портландцемент (ПЦ)

Це найпоширеніший вид цементу, до якого входять тільки вапняк і глина. Його використовують для будівництва бетону, будівельних сумішей та розчинів, залізобетонних виробів.

  • Шлакопортландцемент (ШПЦ)

Містить до 80% доменного шлаку та має підвищену стійкість до сульфатів, водостійкість. Дешевший за портландцемент завдяки шлаку. Використовують у бетоні для фундаментів, стін, перекриття, мостів, доріг, які експлуатуються в агресивних середовищах.

  • Пуцолановий цемент

Містить не менше п’ятої частини активних мінеральних добавок і невелику кількість гіпсу. Має високу стійкість до впливу води і корозій, знижену морозостійкість. Використовують для підводних та підземних конструкцій. 

  1. За міцністю

На пакованні зазвичай є цифри, які відображають міцність цементу на тиск (кг/см²). Наприклад, цемент марки 600 після затвердіння витримує тиск 600 кг/см². 

  1. За швидкістю 

Нормальний цемент має час схоплювання 45-90 хв, швидкотверднучий — 15-45 хв, суперпластифікований — 2-10 хв.

“Центр-Цемент” пропонує популярні марки цементу в мішках за прийнятними цінами для фундаментів, колон, перекриття, монолітних конструкцій, зведення житлових та промислових будівель, а також для виготовлення розчинів різного призначення.

Коли ви підбираєте цемент, враховуйте умови експлуатації, необхідні характеристики міцності, стійкості, вид будівельної конструкції, бюджет. Звертайтесь до фахівців “Центр-Цемент”, і вони допоможуть вибрати матеріали під ваші потреби.

close