ua ru
Головна Новини Пропорції цементу для заливання фундаменту

Пропорції цементу для заливання фундаменту

Цемент є основною складовою бетонного розчину, що використовується для зведення фундаменту – основи майбутньої будови. Від суміші залежатиме якість фундаменту та його здатність «витримувати» тиск верхніх будівель. Припускатися помилок при підготовці та заливці не можна, адже це потім неможливо буде виправити, єдиним рішенням стане лише демонтаж основи чи будівлі.

Правильні пропорції

Спочатку потрібно визначитися, якою поверховістю буде зводитися будівля. Саме від цього залежить марка використовуваного цементного клінкеру. Для одноповерхових та двоповерхових будинків ідеально підійде М200 та М300, якщо ж будова матиме понад 2 поверхів, то варто віддати перевагу М400 та М500.

Необхідно відразу відзначити, що єдиного рецепта для всіх типів не існує. Кожна марка по-різному «веде» себе в процесі замішування і чим вона нижча, тим більше рідини потрібно.

Таблиця: співвідношення інгредієнтів для замішування

Марка Необхідна кількість інгредієнтів (виражено у кг)
Цемент Пісок Щебінь
М300 1 1.9 3.7
М400 1 1.2 2.7
М500 1 1.1 2.5

Одним із головних компонентів є вода. Саме вона запускає процес гідратації. Кількість води розраховується індивідуально, але в середньому маса вимагає від 20% до 25% рідини від ваги самого порошку. Але часто подібна пропорція підводить, бетон виходить жорстким, з ним складніше працювати при заливці опалубки, тому водний об’єм за потреби збільшується для підвищення пластичності. Але водоцементне співвідношення не може перевищувати 1:0.75!

Для отримання ідеального бетонного розчину для опалубки необхідно дотримуватись таких критеріїв як:

  1. Річковий пісок із піщинками не більше 5 мм. Якщо він сирий, його варто заздалегідь просушити на сонці.
  2. Щебінь невеликої фракції (не більше 1 – 2 см).
  3. Вода без домішок, інакше знизиться морозостійкість і водонепроникність бетону.

Для більшої пластичності можна додавати пластифікатори, але це не обов’язково.

До вибору цементного клінкеру варто підходити дуже відповідально. Від нього залежить майбутня «основа» будови, міцність, довговічність та експлуатаційні характеристики. Наша компанія вже давно займається реалізацією високоякісної в’язкої речовини. Ми пропонуємо низьку ціну через пряму співпрацю з виробником, тому гарантуємо якість, дотримання необхідних умов зберігання та відповідність товару зазначеним характеристикам. У нас ви зможете придбати цемент оптом та в роздріб таких марок, як: М500 та М400. Для полегшення процесу для клієнтів доступна оренда бетономішалки за прийнятною вартістю.

close