ua ru
Головна Новини Застосування піску у будівництві доріг

Застосування піску у будівництві доріг

Пісок – це сипкий матеріал, що використовується у багатьох сферах. Але найчастіше його застосовують у дорожньому будівництві. Від його якості залежить вихідний результат, безпека, міцність, зносостійкість та необхідність у ремонтних роботах майбутнього покриття.

Вимоги

Для будівництва доріг матеріал має відповідати певним параметрам та державним вимогам. Відповідно до норм у сировині не повинно бути перевищено кількість шкідливих компонентів та домішок у таких значеннях:

  • Діоксид кремнію – не більше 50 ммоль/л.
  • Сірка, сульфіди та сульфати – не більше 1%.
  • Слюда – не більше ніж 2%.
  • Галоїдні сполуки – не більше 0.15% мас.
  • Вугілля – менше 1 % мас.

Але не лише склад відіграє роль, а й розмір зерен. Залежно від цілей у будівництві автошляхів використовують сировину таких фракцій (виражено в мм):

  • Підвищений великий – 3 – 3.5.
  • Великий – 2.5 – 3.
  • Середній – 2 – 2.5.
  • Дрібний – 1.5 – 2.

Щільність повинна змінюватись в межах 1.3 – 1.5 т/м³, а коефіцієнт фільтрації від 1 до 20 метрів на добу.

Різновиди та призначення

Сипучий матеріал необхідний створення піщано – гравітаційної подушки підвищення несучої здатності дороги. Саме вона знижує навантаження на ґрунт і виконує відведення вологи, здатної зруйнувати покриття надалі. Подушка укладається в межах 10 – 20 см, утрамбовується та зволожується.

Нерідко він застосовується до створення проміжного шару, необхідного для компенсації навантажень на полотно за умов температурних перепадів і активного дренажу. Крім доріг з його допомогою формуються узбіччя та дренажні канали.

Гірська порода є невід’ємною частиною асфальтобетону. За її допомогою забезпечується рівномірність розподілу тиску полотна на нижні шари.

Для створення дорожнього покриття використовується річковий, кар’єрний та пісок з відсіву:

1.Річковий видобувається з русел повноводних рік. Він характеризується округлою формою зернят, які не зчіплюються один з одним. У процесі засипки створює відмінні гравітаційні форми, що відрізняються високим КФ рідини. У ньому мало глинистих включень та домішок.

2. Зерна кар’єрного відрізняються гарним зчепленням, але в процесі засипки часто утворюються «порожнечі», які впливають на показники насипної щільності.

Для будівництва автодоріг активно застосовується спеціальна техніка, яка займається не лише укладанням, але й доставкою та процесом ущільнення. Оренда спецтехніки доступна в нашій компанії «Центр – Цемент» в Кременчуці. Також у нас можна замовити з доставкою пісок та інші необхідні будівельні матеріали.

close