ua ru
Головна Новини Застосування щебеню та піску в будівництві

Застосування щебеню та піску в будівництві

Будь-який будівельний процес ніколи не обходиться без піску чи щебеню. Це основа будівництва, від якої залежать експлуатаційні властивості об’єкта, що зводиться, характеристики та зносостійкість.

Де застосовується пісок

У будівельній сфері найчастіше використовується кар’єрний або річковий із щільністю не менше ніж 1.35 т на 1 м³. Кар’єрний відрізняється доступною вартістю, але він більш брудний, тому перед використанням його обов’язково просіюють та промивають. Річковий став популярний через відсутність глиняних домішок та високого коефіцієнта фільтрації. Саме він стає базисом для створення штукатурних розчинів та асфальтобетонних сумішей.

Сфера застосування:

 1. Засипка пазух будівель.
 2. Планування ділянки.
 3. Виробництво тротуарної плитки та бордюрів.
 4. Засипка канав.
 5. Оздоблювальні роботи.
 6. Піскоструминна обробка.
 7. Виробництво залізобетонних виробів.
 8. Відсипання набережних.
 9. Підняття рівня ґрунту.
 10. Створення шарів подушок під дорожніми полотнами.
 11. Виготовлення цегли.

На основі сипучого матеріалу створюються цементні, гіпсові та вапняні розчини, штукатурки та бетонні, наливні, клейові та бітумні суміші.

Застосування щебеню

У галузі будівництва використовується кілька видів щебеню: гранітний, вапняковий та гравійний. Найекологічнішим вважається вапняковий, він найменш міцний і відносно недорогий. Через низьку ціну і велику кількість застосовується найчастіше. Гранітний характеризується підвищеною густиною, тому він переважно необхідний для заливання міцних фундаментів або створення якісних автошляхів. Гравійний –  менш затребуваний тип, він не такий міцний і характеризується швидкою зносостійкістю.

Найбільш популярний метод використання щебеню – виготовлення покриття для злітної смуги. Гірська порода відмінно поглинає тиск від коліс транспортного засобу, служить чудовим дренажем для виведення рідини. Щебінь використовується завдяки низькому стиранню та водопоглинанню, морозостійкості та хорошій міцності на стиск.

Основні сфери застосування:

 1. Стабілізація ґрунту.
 2. Ремонтні роботи автошляхів.
 3. Обробка заболочених ділянок.
 4. Заливання фундаменту будівель.
 5. Оздоблювальні роботи.
 6. Декоративне оздоблення ландшафту.
 7. Виробництво будівельних сумішей та виробів з бетону.

Придбати якісний пісок у Кременчуці можна у нашій компанії «Центр – Цемент», яка займається реалізацією цементу, вугілля, ЗБВ, цегли, газоблоків та сипучих матеріалів. Пісок та щебінь у Кременчуці від нашої організації відрізняються відмінною якістю, сертифікацією та прийнятними цінами. У нас ви можете замовити товар з доставлянням по місту чи Полтавській області, або оформити самовивіз із нашого магазину. Ми пропонуємо широкий асортимент, безкоштовне консультування та ввічливе обслуговування.

close