ua ru
Головна Новини Як правильно зберігати цемент: 5 рекомендацій фахівців ЦентрЦемент

Як правильно зберігати цемент: 5 рекомендацій фахівців ЦентрЦемент

Помітили в цементі грудки, які злиплися? Чи, можливо, розтріскався фундамент чи стіна? Причина може бути у неправильному зберіганні цементу. Матеріал може злежатись, зменшити активність та втратити морозостійкість. 

Наші фахівці рекомендують дотримуватись наступних умов зберігання цементу, аби уникнути таких проблем. 

  1. Обрати правильне приміщення.
  • Сухе. Краще, якщо вологість у ньому не перевищує 60%.
  • Добре провітрюване, щоб запобігти накопиченню вологи та вуглекислого газу.
  • Захищене від прямих сонячних променів та джерел тепла, які можуть спричинити перегрів цементу.

Тобто, найкраще підійде закрите, сухе та прохолодне місце, як-от: склад з бетонною або цегляною підлогою, що не пропускає вологу. Однак важливо обладнати приміщення стелажами, аби уникнути контакту цементу з підлогою та стінами. 

  1. Організувати укладання мішків.
  • Не укладайте мішки з цементом на підлогу, мокрі або брудні поверхні, впритул до стін. 
  • У пригоді вам стануть міцні сухі дерев’яні настили, піддони чи спеціальні стелажі з регулюванням ярусів. Вони повинні бути розташовані на висоті мінімум10 см від землі.  
  • Залишайте невеликі проміжки між мішками з цементом для циркуляції повітря.
  • Варто не укладати мішки більше ніж у 5 ярусів, щоб уникнути злежування будматеріалу.

Більше того, організоване укладання мішків полегшує їх завантаження та розвантаження. Мішки у потрібній кількості легко брати зі стелажів. Якщо ж мішки складені будь-як, це може призвести до їх падіння і, як наслідок, травмування людей.

Мішки, розташовані акуратно, дозволяють максимально використовувати простір приміщення і значно економити місце.

  1. Стежити за термінами зберігання.
  • Термін зберігання цементу зазвичай не перевищує 6 місяців і залежить, в тому числі, від його типу. Наприклад, швидкотверднучий цемент придатний для використання 45 діб, а сульфатостійкий — 90. 
  • Радимо використовувати цемент з найдавнішою датою виготовлення першим. 

Цемент, який надто довго лежав, може втратити сипучість і міцність. Час схоплення такого матеріалу збільшується. Бетон, виготовлений з протермінованого цементу, може давати тріщини. 

  1. Дотримуватись правил сусідства речовин.

Цемент не можга зберігати поруч з рядом органічних сполук, хімічних речовин, серед яких соляна, сірчана, нітратна кислоти, різноманітні солі. Хімічні реакції між цими продуктами здатні погіршити або й зруйнувати властивості цементу. 

  1. Зберігати правильно після відкриття мішка.
  • Пересипте цемент у герметичну суху чисту ємність, наприклад, пластиковий контейнер, відро з кришкою, бочку, і щільно закрийте її. 
  • Не зберігайте цемент на відкритому повітрі, навіть у герметичній ємності, щоб волога не проникла всередину.
  • Намагайтеся використати речовину як можна швидше після відкриття мішка. Промаркуйте ємність з цементом датою відкриття.

Головне, що варто пам’ятати завжди: дотримуйтесь інструкції виробника. Адже кожен вид цементу може мати свої особливості стосовно умов зберігання. 

ЦентрЦемент пропонує широкий асортимент цементу високої якості, а наші спеціалісти завжди можуть проконсультувати щодо правильного зберігання цементу.

close